Fatih Nişanca Koltuk Döşeme | 0536 889 13 27

koltuk döşemesi telefon
koltuk döşemesi

Restorasyonist kişiye ve kuruma özel, standart ve özel ölçülerde oturma grupları imalatı, kullanılmış koltukların yeniden kaplanarak restore edilmesi, oturma gruplarının aksesuar aksamlarının kırıkları, iskelet ve sünger ak samlarının deformasyonlarını tamir eden bir firmadır. İstanbul geneli adresinize kadar gelerek hizmeti ayağınıza kadar getiren Restorasyonist yaptığı tüm işlerde 2 yıl garanti ve uygun ödeme seçenekleri sunmaktadır. Detaylıca anlatmak gerekirse Restorasyonist genel olarak şu hizmetleri vermektedir;


Koltuk Döşeme referanslarımız kısmından yaptığımız koltuk döşeme örneklerini görebilirsiniz.

Mevcut kaplaması eskiyen, yırtılan yahut da renklerinden sıkıldığınız koltukların eski kaplamasının sökülerek iskelet kısmından itibaren yeniden kontrol edilerek döşenerek sıfırlanmasını yapmaktayız. Fatih Nişanca koltuk döşeme işlemi eski kılıfın üzerine yeni kılıf dikmek değil, koltuğun sökülerek A'dan Z'ye kontrol edilerek yeniden döşenmesi işidir. Sıfır koltuk imalatından tek farkı iskelet ve bazen sünger, masraflarının olmamış olmasıdır. Dolayısı ile koltuk döşeme yapılan koltuklarınız sıfır alınan bir koltuk konforuna dönerken maliyet olarak sıfır koltuğun hemen hemen üçte birine denk gelmektedir.Fatih Nişanca koltuk döşeme firması

Yeniden yüz değişimi için bizleri aradığınızda ücretsiz servisimiz tarafından sizden randevu alınarak fiyat teklifi için adresinize gelinir. Randevu sistemi ile çalışamadığımız kadar yoğun olduğumuz durumlarda yahut sizlerin müsait olmadığınız durumlarda koltuk ve oturma gruplarınızın resmini whatsapp üzerinden bizlere göndererek ücretsiz bir şekilde fiyat teklifi alabilirsiniz. Adresinize gelen servisimiz koltuklarınızı incelemekte, yapılacak olan işlemleri tespit etmekte ve sizlere döşemelik kumaş yahut deri seçimleri yaptırmaktadır. Yapılan tercihler ve tespitler sonucu koltuk döşeme fiyatınız belirlenmekte ve anlaşma dahilinde sözleşme hazırlanmaktadır.İmzalanan sözleşmenin bir kopyası sizde bir kopyası bizde kalacak şekilde saklanmaktadır. Akabinde koltuklarınız aracımıza yüklenerek en yakın atölyemize götürülür.
Atölyemize gelen koltukların eski kaplamaları özenlice sökülür ve iskelet kalana değin süngerinden ve diğer aksamlarından ayrılır. İskelet kontrolü yapılan koltukların varsa iskelet sağlamlaştırılması yapılır. İskeletin sağlamlığından emin olduktan sonra lastik kolonları çakılır ve havalandırılan süngerleri monte edilir. Süngerleri çok eski olan koltukların süngerleri ücreti alınarak komple değiştirilir. Beyazlama denilen süngerleme işlemi bittikten sonra daha önce düzenlice sökülen eski kaplamanın zahmetli kısımları kalıp olarak yeni kumaş üzerinde uygulanır ve yeni kumaşın kalıbının çıkması sağlanır. Kalıplandırma ve dikim işi biten koltukların döşeme işlemi başlar. Fatih Nişanca koltuk döşeme işlemi biten oturma gruplarının kalite kontrolü yapılarak paketlenmesi sağlanır. Ambalajlanan koltuklar adresinize doğru yola çıkar.

Koltuk döşeme fiyatları koltuk modeline, yapılacak işçiliğe, değişmesi gereken malzemeye, gidecek kumaş metrajına ve kumaşın metre fiyatına göre değişmektedir. Kumaş ya da deri olarak seçkin firmaların kaliteli ve garantili kumaş ya da derilerini kullanmaktayız. Kullandığımız sünger olsun, elyaf olsun dansitesi yüksek ve yüksek gramajlıdır. Dolayısı ile koltuk modelini görmeden ve tespit işlemi ve seçim yaptırmadan koltuk döşeme fiyatlarını belirlemek mümkün değildir. Lakin whatsapp üzerinden gönderilen ürünleriniz ile ilgili verilen fiyatlar net olmamakla beraber üç beş yakın fiyatlardır.

Kısaca döşeme yaptığımız koltuk türlerinden bahsetmemiz gerekirse;

 • Klasik Koltuk Takımları Döşemesi
 • Kapitoneli Chesterfield Koltuk Döşemesi
 • Köşe Koltuk Takımı Döşemesi
 • Çekyat Takımı Döşemesi
 • Avangard Koltuk Takımı Döşemesi
 • Hakiki Deri Koltuk Döşemesi
 • Sandalye Döşemesi
 • Berjer Döşemesi
 • Cafe Koltukları Döşemesi
 • Bar Sandalyesi Döşemesi
 • Otel ve Hastane Koltukları Döşemesi
 • Her türlü oturma grupları döşemesi vs vs ...

Koltuk döşeme örneklerini büyük boy görmek için lütfen resimlere tıklayınız!

koltuk döşeme örenekleri 1
koltuk döşeme örenekleri 2
koltuk döşeme örenekleri 3
koltuk döşeme örenekleri 4
koltuk döşeme örenekleri 5
koltuk döşeme örenekleri 6

Koltuk İmalatı referanslarımız kısmından yaptığımız koltuk imalatı örneklerini görebilirsiniz.

Restorasyonist kişiye ve kuruma özel koltuk imalatı da yapmaktadır. Dairelere göre özel ölçülerde koltuk ve oturma grupları başta olmak üzere kafeterya sedirleri, köşe oturma grupları, minderli oturma grupları imalatı yapmaktayız. Özel tasarım ya da standart ölçülerde sandalye modelleri ve koltuk takımları imalatı ile dekorasyon ve mimarlık firmaları için özel tasarım oturma grupları imal etmekteyiz. Firma olarak dekorasyon ve mimarlık firmaları adına fason olarak koltuk imalatı da yapmaktayız.

Özel üretim koltuklar bazında yat minderleri, bazalı koltuk takımları, kitaplık kenarlı koltuk takımları, yataklı koltuk takımları, Chesterfişeld kapitone uygulamalı koltuk ve döşeme uygulamaları vs vs gibi her türlü mimari ve dekoratif ürün üretme kabiliyetimiz vardır.

Fatih Nişanca koltuk imalatı firması olarak özel ölçü koltuk imalatı fiyatlarımız seçilen koltuk modeline ve döşeme malzemelerine ve alacağınız hizmet çeşidine göre değişiklik gösterir. Standart bir fiyat uygulaması yoktur. Ücretsiz keşif ve tespit çalışması ile koltuk imalat fiyatları ortaya çıkmaktadır. Ayrıca mimari çizimler için numune üretimimiz ödemesi alınmak kaydı ile yapılmaktadır.


koltuk tamiri

Koltuk Tamiri referanslarımız kısmından yaptığımız koltuk tamiri örneklerini görebilirsiniz.

Ev ve iş yerlerinde kullanılan her türlü koltukların arıza ve tamirlerini yapmaktayız. Koltuk takımlarınızda meydana gelen kol kırılmaları, sünger çökmeleri, iskelet ve lastik kolon arızaları başta olmak üzere sigara yanıkları, kumaş yahut deri renk atması gibi her türlü arızaların tamirini yapmakta, aksesuar değişimini halletmekteyiz. Fatih Nişanca koltuk tamiri gün içerisinde hızla yapılmaktadır.

Başlıca Koltuk Arızaları ve Tamirleri


Oturduğumda koltuk içeri çöküyor, neden?

Koltuk takımlarının oturak kısımlarının altında gerekli ergonomi ve esneklik için lastik kolon ya da paralel yay uygulaması yapılmaktadır. İskelet kısımlarına çakılı olan lastik kolon ya da yay zamanla deforme olmuş olabilir ve artık eski sertlikte ve seneklikten uzak olabilir. Bu durumda koltuklarınızda çökme ya da bazı yerlerde oturuldugunda derin çukurlar hissedilebilir. Bunun çözümü ise koltuk kasasının atölye ortamında döşemesi sökülerek lastik kolon ya da yay kısmının değişmesidir. Bir diğer olasılık ise sünger ölmesi diye tabir edilen sünger direncinin kırılmasıdır. Bu daha az masraflı olup sadece minder süngeri değişimi ile giderilebilir.


Oturduğum zaman koltuklardan ses geliyor, koltuklar sallanıyor neden?

Koltuk iskletleri suntalam-ahşap, ahşap, demir-ahşap gibi çeşitli karışımlar elde edilirek oluşturulur. İskelet kısımlarındaki bağlantı noktalarında meydana gelen deformeler sonucu isklet yapısı bozulabilir ve koltuk sallanmaya ve ses yapmaya başlayabilir. Çözüm olarak koltuk iskletinizin komple elden geçmesi gerekir.


Koltuk döşeme fiyatları ne kadardır.

Koltuk döşeme fiyatları genellikle koltuğun sıfır fiyatının % 50'si-70'i arasında bir fiyata tabidir. Koltuk döşeme yapılırken sadece koltuk iskeleti ile bir kısım sünger değişmez ama diğer birçok parça, sünger ve kumaş aynen sıfır imalat gibi sıfırdan yapılır. Koltuk iskeleti ile bir kısım süngerin koltuk fiyatına maliyeti ise %30 civarındadır. Bu pay çıkarılarak koltuğun fiyatlandırması yapılır. Ayrıca koltuk tamir ve döşeme fiyatlandırması yapılırken müşteri istekleri, seçilen kumaşın metre fiyatı ve koltuğa yapılacak diğer tüm işler göz önünde bulundurularak toplam fiyat belirlenir.


Koltuk kumaş değişimi kaç günde olur?

Koltuk takımlarınında döşeme işlei seçtiğiniz kumaşın tedariğine ve yapılacak işlemlere bağlı olarak 3 iş günü ile - 10 iş günü arasında yapılarak adresinize teslim edilir. Bu süre müşteri isteklerine göre daha da uzayabilir ya da kısalabilir.


Tamir edilen koltuğun garantisi var mıdır?

Koltuk döşeme ve tamir işlemlerinde firmamız değişen her parça ve işlik için garanti verir. Bu kapsamda meydana gelen arızalar ücretsiz tamir edilir. İşlem yapılmayan bir bölgede meydana gelen arıza ücrete tabidir. Örneğin sadece kumaşı değişen bir koltuğun müdahale edilmeyen iskelet kısmında meydana gelen bir arıza garanti kapsamında değildir ve ücrete tabidir.


Koltukları yeniden döşetmek mi, sıfır koltuk almak mı, hangisi daha mantıklı?

Bu müşteri psikolojisi ve durumu ile doğrudan alakalı bir durumdur. Maddi kaygılar göz önünde bulundurulduğunda koltukları döşetmek ya da tamir ettirmek en mantıklı seçenektir. Lakin model değişikliği yapmak isteyenler müşteriler için koltuk takımı almak daha mantıklı olabilir. Ayrıca koltuklarından memnun olan müşterilerimiz için koltuk döşeme esnasında belli başlı koltuk model değişikliği de yapılabilmekte hem göze hem de cüzdana hitap edilebilmektedir.


Koltuk Döşeme ve Tamiri = Müşteri Yorumları

 1. Selvi

  17.08.2015

  Merhabalar yaptığınız işler çok güzel peki garanti veriyormusunuz. Kumaşında ya da süngerinde kısa sürede sorun olursa değiştiriyormusunuz.

  • Restorasyonist

   Merhabalar Selvi Hanım,
   Firmamız yaptığı tüm tamirlere 2 yıl değişen malzeme ve işçilik garantisi vermektedir. Firmamızdan ürün alırken ya da hizmet alırken sizlere verilen servis formu garanti belgesi mahiyetinde olup, herhangi bir sorun çıkması halinde ücretsiz bir şekilde tamirlerini yaptırabilirsiniz.

Sosyal Paylaşım Butonlar :